Stavíme terasu s rektifikačními terči


Plánujete rekonstrukci vaší rekreační chaty, kterou byste rádi obývali po celý rok? Uvažujete o výstavbě podlahového topení a krbové vložky, abyste mohli objekt pohodlně vytápět palivovým dřevem? Chcete se stát zcela nezávislými na dodavatelích energií a možná tu nalezne své místo i fotovoltaika? Pokud to máte takto po technické stránce „zmáknuté“, pak byste mohli následující čas věnovat koncepci výstavby zahradní terasy. Byla by totiž škoda nevyužít prostředí pro posezení, pokud je zde zajímavý výhled do zahrady, anebo do okolního prostředí malebné krajiny.

terasa na zahradě

V první řadě si rozmyslete, jak velká terasa bude, a zda bude zastřešená, či nikoli. Zastřešování celou výstavbu sice prodraží a časově protáhne, ale svým způsobem si tu prodloužíte obytný prostor. Nezastřešená terasa zas nabízí více vzdušnosti, a vy se pak soustředíte spíše na podlahu, než na konstrukci nad vámi.

Terasu můžete nechat zhotovit profesionální firmou, anebo se o to pokusit sami. Pokud budete chtít mít podlahu zhotovenou z terasových prken, doporučujeme sibiřský modřín, který je pohledný, praktický, a vykazuje dlouhou životnost. U teras s kamennou či keramickou dlažbou zas máte jistotu, že životnost tohoto řešení je téměř neomezená.

zahradní nábytek na terase

K výstavbě podlahy budete potřebovat mimo jiné i rektifikační terče https://quadrofixing.cz/rektifikacni-terce/c1035. Co to vlastně je, a k čemu je to dobré?

Rektifikační terč je speciální podložka z pevného polypropylenu, která zajišťuje dvě základní funkce.

Nivelační funkce – tyto rektifikační terče slouží pro přesné vyrovnání podlahy do roviny, pokud se nachází nad nerovným terénem. Není pak nutné celý prostor betonovat masivními základy a zatěžovat tak stavbu finančně i hmotnostně. Terče je možné použít až do výškových rozdílů jednoho metru.

Ochrana před působením vody a vlhkosti – mělké terče se využívají pro zajištění lepšího odtoku vody za deště nebo sněžení. Současně se postarají o lepší odpařování vody a vlhkosti, která se pod podlahou někdy může udržet i mnoho dnů. Tím se sníží pravděpodobnost tvorby plísní a hniloby pod jakýmkoli typem podlahové krytiny.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress