Chystáte se stavět dům?

Stavba domu je jednou z největších a nejdůležitějších událostí v životě každého, protože v dnešní době jde o investici v hodnotě několika milionů korun. Rozhodnutí by mělo přicházet po zralé úvaze a po zhodnocení všech rizik a možností. Postavit dům totiž není jen tak. Všechno začíná vyřešením financování, které jde většinou přes banku jako žádost o hypotéku. Jen málokdo má dneska možnost našetřit několik milionů za pár let, aby na stavbu domu nemusel čekat do důchodu. Jakmile jsou finance vyřešené, je možné začít hledat pozemek.

nový bungalov

Dobré pozemky jsou většinou pryč
Záleží na lokalitě, kde chcete stavět. Je logické že největší zájem je o pozemky v okolí větších měst, protože vše je v dojezdové vzdálenosti a není potřeba nikam daleko dojíždět. I dnes je možné sehnat dobrý pozemek na dobrém místě, ale je potřeba počítat s tím, že si za něj pořádně připlatíte. Jakmile najdete pozemek který vám bude vyhovovat, následuje vyřešení otázky co postavit. Naprostá většina lidí dnes chce přízemní bungalov, protože je to prototyp moderního domu, který může mnoho podob. Před samotnou stavbou si ještě musíte ujasnit, jestli chce dům stavět svépomocí, nebo jestli vám ho má postavit firma. Pak už si jen vyberete jestli vám bude vyhovovat spíše dřevostavba a nebo trváte na zděném domě. A co dal?

projekt domu

Pokud toto všechno máte vyřešené, zbývá jen příprava projektu a stavebního povolení. Je důležité se informovat na stavební úřadě, co všechno po vás bude před zahájením stavby vyžadovat. Často to může být i vodovodní přípojka – projekt, protože jde o samostatnou stavbu, a tak se musí schvalovat a projektovat zvlášť. Je lepší neriskovat a vše si zjistit předem, protože v opačném případě může dojít k sankcím ze strany úřadu za nedodržení zákonných podmínek před započetím stavby, což jsou zbytečné problémy navíc.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress