Čím dřív, tím líp

Se sportem lze začít už s dětmi v batolecím věku. Na měkkých žíněnkách si mohou maminky zacvičit se svými batolaty střídáním cviků obou skupin. Kdy maminky si zpevňují poporodní břišní svaly, pánevní dno a další oslabené svaly. A miminka v tomto věku už cvičí také. Ať už pohybové hry, kdy dobrými pomůckami jim jsou míče všech velkostí. Okolo jednoho roku, kdy se dítě posune od lezení k prvním krůčkům, bývají cvičení už s větším množstvím sportovních pomůcek. Vytvořit lze překážkové dráhy, na kterých se procvičí, za zvuků rytmické hudby, nejen všechny svaly. Ale touto cestou je podpořeno správné držení těla a v tomto věku se už začíná tvořit kladný vztah k pohybu.

Plavání dětí

Pro cvičitele je nejdůležitější vnést pomocí hudebních nástrojů k pohybu i smích. Kterým se dítě naučí překonávat překážky. A protože se často po půlhodině děti unaví, mohou si uvolnit a posílit svaly celého těla opět i maminky. A děti si mohou poslechnout oblíbenou pohádku. Velké pokroky začínají děti ve sportovních aktivitách zažívat okolo druhého roku věku. Nejenže zvládají samostatnou chůzi. Ale jejich psychomotorický rozvoj je rozšířen na běhání, házení a zvládaní her, ve kterých jsou ke zdolání připraveny překážky. Písničky a říkánky jsou v tomto věku motivačními pomocníky.

Malý cvičenec

Kdy děti často pohyb doprovázejí vlastním zpěvem. Ve třech letech se už cvičení stává radostí jak pro maminky, tak pro děti. Ty jsou v tomto věku hodně živé a jejich potřeba pohybu je veliká. Skákání, házení, opičí dráhy. A zase to bývá hudba, která přinese do cvičení veselí. V pěti letech už bývají schopny zvládat široké spektrum pohybů a všestrannost je dobrou motivací ke nasměrování dítěte k určitému druhu sportu. Ke kterému má největší předpoklady. A ve kterém mohou pokračovat i po přechodu do školy. Ať už je to gymnastika, kterou si nejčastěji oblíbí děvčátka, tak základy atletiky, ve kterých v tomto věku už dochází ke zdravému poměřování sil. V hodu na cíl, skoku do dálky či běhu, u kterého se už měří čas. Koordinace pohybů, správné držení těla a radost jsou bonusy při tomto pozitivním vztahu ke sportování.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress