Kočky a psi

Myslím si, že opravdu hodně lidí má rádo zvířata. A kdo by také neměl rád milá stvoření. Já si opravdu nedokážu představit život, že bych doma neměla žádné zvíře. Já totiž patřím opravdu k těm lidem, kteří se chtějí někdy alespoň jednou denně pomazlit s nějakým zvířátkem. Proto mám doma dvě kočky. Řekla jsem si, že právě kočka bude opravdu ideální pro všechny. Kočky jsou přeci přítulné už samy od sebe. Ovšem ale také kočky jsou hodně zákeřné. Kolikrát se mi stalo, že když jsem byla ještě malé dítě, tak se od nás kočka odstěhovala. A odstěhovala se třeba například k sousedům, protože oni jí dávali více jídla než naše rodina.

Psi jsou moc věrní.

Takže ani nevíte, jak moc mě to mrzelo a vadilo, že se naše oblíbená kočka od nás odstěhovala. Od té doby jsem si řekla, že kočky jsou zrádné a nejsou tak věrné jako například pes. Protože můj bratr, který je o šest let starší než já, tak si pořídil psa. Krásnou border kolii, která je velice hyperaktivní a velice živý. Má rád pohyb a je stále ve střehu. Je to vážně skvělý a chytrý pes, který se moc rád učí a je to věrný psí kamarád. Potom si pořídil ještě druhého psa. A já sama vím, jaký ten pes je byl, a i ten druhý. Oba dva jeho psi byli tak výborní, že to bylo tak pevné pouto mezi člověkem a zvířetem, že by to snad ani nikdo nezlomil.

Kočky nejsou věrné.

A když to vezmu z pohledu kočky, tak kočka je taková líná princezna, kdežto pes je zase věrný pán. A já už nyní také uvažuji, že bych si pořídila psa, protože mám velikou zahradu a je opravdu škoda, že by na zahradě nebyl žádný pes. Já sama uznávám, že bych si asi pořídila nějakého psa z útulku, abych dala zvířeti nový domov, aby nemusel být útulku. Podle mého názoru je to skvělé gesto a tohle by měl také zkusit opravdu každý. Já myslím, že kdyby se lidé ke zvířatům chovali pěkně, tak by byl svět o dost lepší a také veselejší. 

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress