Kdo podporuje sociální služby

Podpora sociálních služeb je velmi důležitá. Vzhledem k tomu, že u sociálních služeb se v drtivé většině nejedná o to, že by byly výdělečné, tak bez podpory prakticky nemůžou existovat. Některé sociální služby si dokážou vydělat nějaké ty peníze sami. Je to například za zpoplatněné služby. Pokud se jedná o pobytové sociální služby, jako jsou třeba domovy pro seniory, ty nejsou zdarma. Klienti si musí platit za ubytování, stravování a podobně. I když jsou jiné sociální služby třeba zdarma, klienti musí často platit za různé fakultativní služby, pokud konkrétní služba nějaké takové služby za příplatek nabízí. Další sociální služby si přivydělávají třeba prodejem výrobků, které jejich klienti vyrábí. Typicky se jedná třeba o chráněné dílny, v kterých pracují klienti se zdravotním či mentálním postižením. Podobně si přivydělávají i například stacionáře pro klienty s postižením.

ruce

Jinak jsou závislé na podpoře ostatních. Podporu sociálních služeb poskytuje především stát, případně kraje či města. Právě tito zmiňování jsou totiž nejčastěji zřizovateli sociálních služeb. Dále sociální služby vyžívají z různých sponzorských darů. Ty jim dávají třeba obyčejní občané. Nemusí se jednat jen o peněžní dar. Je obvyklé, že lidé darují třeba oblečení, jídlo, hračky, deky a podobné věci do sociálních služeb, kde je dále využijí.

postižení

Samozřejmě, že sociální služby podporují i firmy, společnosti a podnikatelé. Většinou se jedná o peněžní dar nebo o konkrétní formu nějakého daru. Například společnost Tauris plus, která sponzoruje nový sociální auutomobil pro Prahu 12 Tauris plus. Forma sponzoringu je naprosto běžná a výhodná pro mě dvě strany.

Podpora sociálních služeb je důležitá. Nikdy totiž nevíme, kdy budeme takové služby potřebovat využít i my a jedná se o služby, které se pod pomoci zkrátka neobejdou.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress