Kdy požádat stěhováky o stěhování v neobvyklou hodinu

Některé stěhovací firmy vychází svým zákazníkům vstříc i v neobvyklých časech. Záleží na vzájemné domluvě, ovšem jestliže se dohodnete, může být tato změna přínosem pro obě strany. Ve kterých situací to například připadá v úvahu, a kdy by mohli i stěhováci z tohoto rozhodnutí vytěžit jistý přínos?

noční stěhování

Tropická vedra – musíme uznat, že meteorologické předpovědi se za posledních třicet let výrazně posunuly kupředu. Jestliže vám tedy týdenní předpověď naznačí, že udeří tropy, můžete si být téměř jistí, že minimálně z padesáti procent to vyjde. Pokud máte domluvený termín stěhování v Praze 10 a očekáváte 35 stupňů ve stínu, pokuste se domluvit tak, že akce proběhne buď velmi brzy zrána anebo pozdě večer, abyste se všichni vyhnuli tomu děsivému dramatu. Stěhovat totiž celý byt v takových podmínkách je někdy o život.

kočka v noci

Provoz na silnicích – dalším důvodem, proč přehodit stěhování na večer, je silniční provoz. Zvláště v Praze a na dálničních tazích z Prahy můžete narazit na kolony v různých uzavírkách a budete tu trčet dlouhé hodiny. Tomuto zbytečnému zdržování lze předejít večerní či noční akcí, aniž byste museli využít objízdných tras.

Klid a pohoda – máte-li v sousedství osoby, které vyhledávají konflikty a rády se s vámi hádají, vězte, že stěhování pro ně může být ideální příležitostí k něčemu podobnému. Nepřidělávejte si zbytečně starosti a proveďte přesun vaší domácnosti v době, kdy to sousedé budou nejméně čekat, tedy opět ráno mezi čtvrtou a šestou hodinou, anebo večer po dvaadvacáté hodině. Podmínkou je, aby to stěhováci akceptovali, a také abyste se chovali tiše. Výhodné je to hlavně u rodinných domů, kde nikoho nerušíte, což může být naopak problém v takovém paneláku.

Budou-li stěhováci této dohodě přístupní, bude to výhodné i pro ně, protože se vyhnou stresu z různých konfliktů a v případě letního vedra i nebezpečí úpalu a úžehu.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress