Stavíme pro děti zahradní altán


Zahradní altány patří k nejoblíbenějším stavbám v exteriérech, a to z několika důvodů . Především jde o stavby vzhledově velmi atraktivní a lidé se je snaží vytvářet podle vlastního osobitého stylu, který mnohdy napodobuje rodinné domy, rekreační objekty a další lidská sídla. Altánek může mít i neobvyklý tvar, může být koncipován s kruhovým či mnohoúhelníkovým půdorysem a může mít zakryté některé stěny jen částečně, takže máte odtud perfektní přehled o tom, co se odehrává ve vašem okolí.

elektrikář při práci

Altánky se umísťují do nejpůsobivějšího prostředí okrasných zahrad, nikdo si nebude stavět zahradní stavbu tohoto typu v sousedství hnojiště, skládky odpadků nebo výběhu pro slepice, počítáme s tím, že pod střechou altánu budeme relaxovat, odpočívat a trávit volný čas skutečně svobodně a radostně.

elektrikářské nářadí

Jestliže si chcete vybudovat altán vlastními silami a vztyčit dřevěnou konstrukci, kterou opatříte sedlovou či jinak koncipovanou střechou, bude zapotřebí nejprve zhotovit základovou desku. Samotná montáž dřevěné konstrukce není nijak náročná z hlediska fyzické námahy a šikovný kutil ji zvládne s jedním pomocníkem během prodlouženého víkendu, ovšem výrazně náročnější jsou výkopové práce. Ty bychom měli raději svěřit profesionálům, protože se tu mohou vyskytnout jisté nepříjemnosti.

Elektroinstalace

Mnohem obtížnější, zejména na teoretické bázi, jsou však elektroinstalační rozvody. Ty zadávejte bezpodmínečně profesionálům. Elektrikář z Prahy 10 si poradí se zásuvkovými a světelnými okruhy, navrhne vám vhodné typy svítidel s bezpečnostním krytím, zvolí vhodné průměry průřezu vodičů, zapojí rozvod elektřiny v altánu do elektrického rozvaděče a v budoucnu může provádět i revizní práce. Altány, které bývají samostatnými objekty na velkých zahradních plochách v otevřené krajině, zejména na vrcholcích kopců, jsou zranitelné i co se týče úderu blesku, proto se tam vyplatí nechat nainstalovat i hromosvody.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress