Bydlení jen pro bohaté


Kdo nezdědil bydlení po prarodičích nebo nevyhrál v loterii, nemá dnes moc štěstí při pořizování bydlení. Naprostá většina lidí sice touží po vlastním bydlení, ale nemají moc možností jak ho financovat. I menší byt dnes stojí několik milionů korun, a tak většina z nich zůstane v nájemním bydlení. Když ale budete mít běžné příjmy, ze kterých budete platit nájemné, těžko si na vlastní bydlení někdy našetříte dostatek peněz. A spousta lidí řeší financování bydlení hypotékou.

nový dům

Hypotéka je speciální druh úvěru, který je určený k financování bydlení. Můžete si za peníze z hypotéky koupit parcelu, postavit dům nebo ho opravit. A protože je to produkt určený výhodné k financování bydlení, muset bance doložit že jste peníze opravdu půjčili k určenému účelu. Existuje i tzv. americká hypotéka, kterou můžete použít nejen na pořízení bydlení, ale i na nákup auta nebo čehokoliv dalšího.
Hypotéky jsou doménou bank, a ty si dnes určují svoje podmínky, za kterých úvěr poskytnou. Česká národní banka jim doporučila množství poskytnutých úvěrů snížit protože na hypotéku dosáhli i lidé, kteří ji pak nespláceli, což byl pro banky problém. Jenže dnes je situace odlišná a naopak se k hypotéce nedostanou lidé, kteří by platili stejnou splátku jako platí nájemné.

peníze bydlení

Vzhledem k tomu k jakému došlo zpřísnění podmínek pro poskytování hypotéky od bank se u nás rozmohly nebankovní hypotéky americka-nebankovni-hypoteka, které jsou poskytované společnostmi, které nemají statut banky. Pokud se i vy rozhodnete že zkusíte jít touto cestou, rozhodně si pořádně ověřte, od koho si hypotéku berete. I od nebankovní instituce si budete muset zajistit dostatečný příjem na to, abyste hypotéku mohli splácet. Proto nikdy neriskujte a neberte si hypotéku pokud víte že ji nebudete moct splácet, protože i u nebankovní společnosti pak přijdete o střechu nad hlavou.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress