Zateplujeme fasádu bytového domu


Bydlíte v bytovém domě a dohodli jste se s ostatními členy SVJ na zateplení fasády tohoto objektu? A bude součástí této činnosti i zateplování lodžií a jejich zasklení? Váš dům tím může získat i značnou úsporu energií při vytápění, což není v dnešní době turbulentních výkyvů cen energií zanedbatelný fakt. Jakmile podniknete všechny potřebné administrativní kroky pro uvolnění potřebných financí, bude zapotřebí vybrat vhodnou stavební společnost, a to není jen tak. Není totiž firma jako firma, a že kvalita stavebních prací nebývá jednotná, je obecně známo, protože zde záleží jak na postoji a přístupu samotných zaměstnanců a majitelů firmy k jednotlivým zakázkám, tak i na použitých technologiích.

panelový věžák

Jednou z nejdůležitějších položek při výstavbě zateplení domovních fasád je kotvení. Jestliže to máme shrnout pod zjednodušený laický pohled, jde nám o to, aby například v případě stavebního polystyrenu jednotlivé desky držely na svém místě za všech okolností. Musíte si uvědomit, že tu působí celá řada vlivů, počínaje silným větrem a konče deštěm, námrazou a také extrémními výkyvy teplot. Zatímco polystyren musí v létě zvládat izolovat objekt při teplotách ovzduší nad 35 stupňů Celsia (a na Slunci ještě více), v zimě mohou klesat teploty i hluboko pod dvacet stupňů pod nulou.

bytový dům

Ukotvit polystyren na domovní fasádě není snadné samo o sobě, a pokud jste nikdy nesledovali stavbaře, jak si počínají u bytových domů, doporučujeme vám to někdy při vhodné příležitosti napravit. Ve hře je mnoho různých typů stavebních konstrukcí, někde jsou domy stavěné z panelu o různé jakosti (záleží na kvalitě panelárny z doby socialismu), někde se pracuje s plnou cihlou (různě pálenou), někde je dutá cihla, jinde pórobeton, jinde škvárobeton, a někde kombinace všeho možného, takže zatímco vlevo je cihla, o půl metru dál vpravo již škvára.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress