Tipy, jak ozdobit kraslice

1) zdobení papírem

Vytvořte na vajíčku úchvatné jarní dekorace. Postačí vám k tomu jen nůžky, lepidlo a barevné papíry. Pro větší efekt můžete přidat i korálky, flitry nebo malé kamínky. Z barevného papíru vystřihněte jarní květiny nebo jiné libovolné motivy a přilepte na dobře umyté a usušené vajíčko. Pro třpytivý efekt přidejte i pár bižuterních kamínků.

2) zdobení bavlnkami

Jistě si pamatujete bavlnky z dob, kdy se z nich pletly náramky přátelství. Nyní je skvěle využijete i pro zdobení vajíček. Navrch vajíčka kápněte trochu lepidla a bavlnku na něj přichyťte špendlíkem. Poté už jen postupně omotávejte směrem dolů. Chcete-li vajíčko zpestřit, barvy bavlnek střídejte.

velikonoce

3) zdobení třpytkami

Vajíčko zdobené třpytkami upoutá na první pohled. Do misky vysypejte třpytky (barva záleží na vás), na vajíčko naneste (pomocí štětce) tekuté lepidlo a posypte ho třpytkami ze všech stran. 

Tip: lépe se vám bude zdobit, pokud si ho připevníte na špejli.

4) zdobení skořápkami alá mozaika

Vytvořte si na vajíčku drobnou mozaiku. Vajíčka i skořápky obarvěte a poté jedno rozbijte na drobné kousky. Ty postupně lepte na obarvené vajíčko. Celé dílo přetřete bezbarvým lakem.

5) zdobení tuší

Budete potřebovat modrou nebo bílou tuš, perko a bezbarvý lak. Vajíčko opět dobře umyjte a usušte. Na něj pak malujte tuší požadované dekorace. Po dokončení přetřete výsledné dílo bezbarvým lakem.

jaro

Tip: bílá tuš skvěle vynikne na tmavě modrém podkladu a modrá tuš na čistě bílém podkladu. 

6) zdobení černým fixem

Minimalistické a moderní zdobení. Nebudete potřebovat nic víc, než jen vajíčko a černý popisovač. Hezky vyniknou geometrické tvary nebo symetrické ornamenty. 

Tip: stejně tak můžete vzít i fixy barevné a namalovat dle libosti například zajíčka nebo napsat nápis „hezké Velikonoce“.

Přejeme vám příjemnou zábavu u zdobení a hezky strávené Velikonoce. 

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress