Važme si instalatérského řemesla

Bez instalatérů nelze normálně žít Kanalizace-instalateri.cz. Tato zdánlivá fráze má ve skutečnosti tak zásadní opodstatnění, že bychom se nad ním chtěli alespoň na okamžik zamyslet. Co bychom například dělali, kdyby se zanesla městská kanalizace? Ono by stačilo, kdyby se tento problém projevil i v menším měřítku, například v obci se dvěma tisíci obyvateli, kde lidé žijí převážně v bytových domech starší zástavby z minulého století.

instalatér při práci

Pokuste se nyní představit běžnou situaci, která by postupně zasáhla celou republiku. Do kanalizace by po delší časový úsek několika let pronikal štěrk, písek, bahno a tu a tam nějaký kus papíru, hadrů, plastu, kovu, gumy a mimo jiné i odlomené větve. V některých místech by vlivem poškození betonových skruží do kanalizace začal prostupovat kořenový systém stromů a keřů, který by tu vytvořil nepropustnou hráz, jakousi síť, v níž by se snadno zachytávaly další nečistoty.

vodovodní potrubí

Jakmile by kanalizace přestala odvádět splaškovou vodu, ta by společně s výkaly a odpadními bakteriemi vytvořila doslova soustavu podzemních jezer, která by začala pronikat na povrch a zasáhla by obce, města a další obydlené zóny. Během krátké doby by se za přispění neuvěřitelného zápachu krajinou šířily jako lavina infekční choroby úplavice, tyfu a možná i moru.

Jak vidíte, docela „hloupá“ kanalizace, která by přestala plnit svou funkci, by mohla mít za následek i zbytečné utrpení a smrt milionů lidí na celém světě, nemluvě o příšerných podmínkách v továrnách, kancelářích, skladech a logistice, které by rovněž byly zasaženy. Někdo zkrátka musí kanalizaci čistit, dbát o její průchodnost a bezpečný provoz, jinak bychom se velmi rychle octli ve středověku a současná technika by nám v tomto ohledu sama o sobě nepomohla. Tu techniku totiž obsluhují instalatéři, lidé v montérkách, kterých si ve městě na ulici ani nevšimnete.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress