Proč nepoužívat jednorázové plenky

Pokud vás zajímá téma ekologie, určitě byste se měli věnovat i vlivu jednorázových plen na přírodu. Ročně končí miliardy plen na skládkách a ve spalovnách. Protože obsahují plasty, nerozloží se ani za stovky let. Zátěž na životní prostředí je tedy opravdu obrovská. Přitom ke změně stačí tak málo – používat látkové pleny. Pro celou řadu rodičů je to ale komplikace a nechtějí si přidělávat práci.

svrchní kalhotky

Používání látkových plen ale nemusí být složité. Chce to jen se s nimi sžít a rozvrhnout si práci. Naši rodiče na výběr neměli a museli je používat. Zkuste je a třeba uvidíte, že s nimi není až taková práce. Látkové plenky koupíte z bambusu a nebo z bavlny. Obě varianty jsou opravdu příjemné a prodyšné. Jednorázové plenky nedovolují pokožce tak dýchat a proto jsou děti nosící jednorázové plenky náchylnější ke vzniku opruzenin.

Stačí namočit
V dnešní době automatických praček a sušiček s látkovými plenkami není tak velká. Pokud je budete sušit v sušičce tak dokonce máte šanci že je nebudete muset ani žehlit. Pleny se skládají do obdélníků a ty se vloží do svrchních kalhotek. Ty drží plenku na místě takže nikde nic neproteče. Pokud se rozhodnete je přece jen používat, bude se vám hodit kompletní souprava na látkové pleny – sada https://delamedoplen.cz/sady/
. Obsahuje všechno co k používání látkových plen potřebujete, a to včetně svrchních kalhotek. Sady se dají koupit jak nové tak i z druhé ruky. Nákupem z druhé ruky ušetříte tisíce korun a vůbec se toho nemusíte bát.

jednorázové plenky

Je dobré doma mít látkové pleny, protože se používají nejen na přebalování. Používají se jako přebalovací podložka, podložka na odříhnutí, jako bryndák, k utírání všeho možného – zkrátka svoje využití si najdou i vás. Zbavte se jednorázových plenek a nechte je vašemu dítěti třeba jen na noc a na cestování. I tímto způsobem snížíte množství odpadu a ulevíte planetě.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress