Kam směřujeme?

Být součástí moderní společnosti není vůbec snadné. Někteří lidé argumentují tím, že dříve se měli lidé mnohem hůře. Pravda to je i není. Naši předci neměli takové technické vymoženosti a možnosti celkově jako máme my dnes. Jen si vzpomeňte – jaká byla lékařská péče, finanční zajištění, možnosti bydlení, ale i základní práva? Celá společnost logicky a nevyhnutelně prochází vývojem. Dříve ženy nesměly studovat ani volit, a dnes je to pro nás zcela běžná věc. Ženy rodily několik dětí z nichž se většinou dospělosti dožily jen některé.

vlajka eu

Dnes máme vysokou úroveň lékařské péče, můžeme studovat, cestovat, jezdit autem, každý může mít svůj dům, zkrátka naše možnosti jsou daleko lepší než měli naši předci. Můžeme si dosyta užívat výdobytky moderní společnosti, ale otázka je za jakou cenu. Ještě naši prarodiče zažili dobu kdy byl jen jeden názor, lidé s jiným politickým názorem byli perzekuováni, souzeni, nesměli studovat, zkrátka nebylo moc o co v této oblasti stát. A zdá se že směřujeme zase zpátky. Už nyní jsou souzeni lidé za své názory. Ano samozřejmě i to co řekneme a píšeme musí být v zákonné normě, například velebení nacismu není v pořádku. Ale soudit někoho za odlišný názor?

motor mercedes

Dalším problémem je EU. Při vstupu nám bylo slibováno jak budeme ekonomicky na výši a všichni se budou mít skvěle. Bohužel jen o pár hlasů v referendu občané vyjádřili touhu stát se jejím členem. Jenže poslední roky to spíš vypadá, jako by se Německo a Francie – jádro EU – snažili Evropu svými nesmyslnými zákazy a nařízeními spíše ekonomicky zavraždit. Velice diskutované téma je bezesporu zákaz spalovacích motorů. Normálně uvažujícím lidem je jasné kam to povede – ještě větší zdražení aut, zavírání fabrik z důvodu poklesu tržeb a zvýšení nezaměstnanosti. Vše je nedomyšlené a je tak otázkou, kam se všichni pod vlivem EU dostaneme.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress