Bydlení a hypotéka


Je to už vážně dlouho, kdy jsem se s partnerem pohádala. A to hlavně kvůli tomu, kde a jak budeme bydlet. Já jsem totiž chtěla bydlet ve velkém domě, a to kousek za vesnicí. My jsme s partnerem oba dva pracovali sice ve městě, kdy partner také samozřejmě říkal, že nejlepší by tedy bylo bydlet ve městě. My jsme zatím bydleli v nájmu, byl to takový starší domeček a bylo to ve městě, jenomže nám se tam nelíbilo, byly tam prostě jenom dvě malé místnosti. A když jsme chtěli plánovat rodinu, tak do takového malého krcálku bychom se sotva vešli. Jenomže partner nechtěl bydlet na vesnici, zatímco já mám k vesnici velice blízký vztah.

Bez financí bydlet nejde.

Ale tak jsem nakonec partnera ukecala, že bychom mohli bydlet na vesnici. Také jsme se dohodli, že si vezmeme hypotéku, jenomže bohužel o hypotéce jsme měli každý úplně jiné představy. Já jsem chtěla nějakou větší hypotéku, abychom také měli na opravu nějakého staršího domku na vesnici, zatímco partner chtěl nějakou malou hypotéku, že si koupíme jednoduše domeček na vesnici, ale nebudeme nic opravovat. Tohle se mi opravdu nelíbilo. Nakonec to tedy za nás vyřešil tak docela pan bankéř, za kterým jsme šli, abychom se s ním dohodli opravdu na naší nejlepší hypotéce a také na nejlepších splátkách naší hypotéky.

Finance jsou velmi důležité.

Pan bankéř nám doporučil hypotéku bez registru. My jsme partnerem chvíli uvažovali a přemýšleli jsme, jestli by hypotéka bez registru pro nás byla vůbec vhodná. Pan bankéř se usmál a řekl nám, že se nemáme opravdu čeho bát, že hypotéka bez registru je vhodná opravdu pro každého, protože má výhodné podmínky a nemusíme se bát, že bychom potom toho později litovali, takže bylo rozhodnuto a my s partnerem jsme si pořídili na vesnici krásný malý domeček. S hypotékou bez registru si zatím žijeme dobře. A myslím si, že vy byste byli také moc spokojení. Uvidíte sami.

Related Posts

© 2024 Abpd - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress